Úvod » Archiv » SEZONA 2019-2020

Fotbalisté z Rymic se dočkají nového hřiště

publikováno 03.01.2020 (aktualizováno 04.01.2020)

Fotbalové hřiště v Rymicích bylo nechvalně proslulé tím, že pařilo k nejhorším hřištím v okolí. „Výškový sklon dvou protějších rohů činil osmdesát centimetrů, plocha vykazovala značné příčné i podélné nerovnosti. Proto zastupitelé loni na podzim rozhodli o tom, že se pustíme do jeho rekonstrukce,“ popsal stav hřiště starosta Rymic Martin Bartík.

Trávník nejprve prošel důkladnou likvidací plevele totálním herbicidem. Na sobotu 9. listopadu pak naplánovali členové TJ Skol Rymice brigádu, při níž odstranili kovové zábradlí kolem hrací plochy, fotbalové brány včetně základových betonů a staré lavičky na severní straně.

„Na této straně byly také pokáceny vzrostlé smrky, které v posledních letech postupně odumíraly kvůli lýkožroutu smrkovému,“ doplnil Bartík. V zimních měsících čeká hřiště orba travnaté části a vyrovnání plochy. Poté se na plochu naveze pět set tun jemného říčního písku, který by měl zlepšit vlastnosti půdy, aby byla vhodná pro růst kvalitní trávy.

Úpravy za milion korun

„Na jaře vysejeme nový trávník. Aby zůstala nová plocha co nejdéle krásná, vybudujeme sportovcům menší tréninkové hřiště, které vznikne za jihozápadní bránou. Z toho důvodu se obec a sportovci domluvili se spolkem Tenis Rymice na odstranění kurtu, který se v místě nachází,“ přislíbil starosta Martin Bartík.

Úpravy původního hřiště vyjdou na milion korun. Nové hřiště by mělo fotbalistům sloužit od července 2020. Do té doby bude mužský tým hrát své domácí zápasy na hřišti Tatran Holešov.

Autor: Martina Valentíková

( zdroj: www.kromerizsky.denik.cz )

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kategorie: fotbal

Návštěv: 77724
Dnes: 0
Online: 1

Aktualita

Videogalerie
Článek je chráněn heslem. Přihlašte se ke svému účtu.

Kalendář akcí

« 02 / 2024 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery