Úvod » SEZONA 1970-1971 » MUŽI

FOTBALISTÉ ZAHÁJÍ 15. srpna

publikováno 05.08.1971 (aktualizováno 13.04.2019)

V sobotu 31. července se uskutečnilo plenární zasedání okresního fotbalového svazu v Kroměříži, rozšířené o zástupce oddílů okresu. Zasedání zahájil předseda OFS Frant. Děcký a po něm předsedové komisí přednesli zprávy o činnosti za soutěžní rok 1970-71.

KOMISE STK: Družstva mužů soutěžila v okresním přeboru, III. třídě, IV. třídě jih a sever. Vítězem okresního přeboru se stal S. Zdounky, sestupuje S. Roštění, vítězem III. třídy S. Rajnochovice, sestupují Kvasice a Kostelany. Vítězové IV. tříd Pravčice a Němčice postupují do III. třídy. Pro nadcházející soutěžní období se zvýší počet nových družstev o čtyři: Sj. Šelešovice, Sj. Všetuly B, Sj. Holešov B a D. Holešov.

KOMISE MLÁDEŽE: Soutěží dorostenců se zúčastnilo 35 družstev, v župních soutěžích hraje 8 družstev, ve dvou skupinách okresního přeboru 18 družstev a ve III. třídě 11 družstev. Přeborníkem okresu se stali dorostenci D. Holešov, kteří postupují do oblastního přeboru, ve III. třídě zvítězili dorostenci S. Žeranovice. V žákovských soutěžích hrálo 51 družstev, z toho 3 v župních soutěžích, 40 v okrscích a 7 ve IV. třídě. T. Koryčany byl zapojen v okrese Vyškov. Přeborníkem žáků je družstvo Sp. Hulín a postupuje do oblastního přeboru, odkud sestupují žáci T. Bystřice p. H.

POLITICKOVÝCHOVNÁ KOMISE: Hlavní pozornost komise je zaměřena na vlastní výchovnou činnost mezi členstvem, na podstatné zlepšení propagační práce a vylepšení sportovních relací na hřištích, na oživení obsahu vývěsních skříněk. Ve významném roce 50. výročí založení KSČ se 18 oddílů přihlásilo do soutěže o Vzorný oddíl kopané ČSF. V jarním období byla obnovena soutěž slušnosti v okresním přeboru mužů, jež bude rozšířena v letošním roce i na III., případně IV. třídu. V soutěži slušnosti se na prvním místě umístil S. Rusava, na druhém S. Lubná a třetím S. Zdounky.

DISCIPLINÁRNÍ KOMISE: Řešila celkem 61 případů. Rozhodčí napomínali hráče na podzim 47krát, na jaře jen 20krát. Na jaře bylo bez trestu 27 oddílů. Je nutné vyzvednout práci oddílů, jako S. Hlinsko, Zdounky, Tučapy, Rusava a několika dalších, které jsou již několik období bez disciplinárního provinění.

TRENÉRSKÁ RADA: Byl proveden pohovor s uchazeči o kurs trenérů III. třídy. Celkem bylo odesláno 111 přihlášek, kurs se uskutečnil ve dvou bězích v září a v říjnu. 10. července bylo sehráno utkání v kopané XI. internacionálů proti Slavii Kroměříž. Čistý výtěžek byl věnován na vesničku SOS.

MATRIČNÍ KOMISE: V rámci OFS bylo vyměněno 1568 registračních průkazů. V dubnu byly hlášeny 4 přestupy a v červencovém přestupním termínu 32 přestupů, z toho 2 byly zamítnuty, 2 zůstaly v řízení a 28 bylo schváleno.

Po zrávách předsedů komisí se ujal slova předseda OFS Děcký, který oznámil, že v rámci okresu bylo sehráno celkem 1828 zápasů, v čemž však nejsou započítány zápasy našich oddílů v župních soutěžích mužů a mládeže.

Pak bylo přistoupeno k diskusi, která byla velmi bohatá a mnohdy i kritická. V závěru bylo přokročeno k rozlosování nového ročníku mistrovských soutěží 1971-72 v rámci okresu Kroměříž:

OKRESNÍ PŘEBOR: Zástupci oddílů si vylosovali tato čísla: 1. T. Všechovice, 2. Rozkvět Počenice, 3. Nářadí Zborovice, 4. T. Koryčany, 5. S. Prasklice, 6. S. Rajnochovice, 7. S. Rusava, 8. S. Lubná, 9. Sp. Hulín B, 10. S. Rataje, 11. Sj. Morkovice, 12. S Zlobice.

V I. kole se 15. srpna střetnou T. Všechovice - S. Zlobice, Počenice - Morkovice, Zborovice - Rataje, Koryčany - Hulín B, Prasklice - Lubná, Rajnochovice - Rusava.

III. TŘÍDA: Vylosovaná čísla: 1. Bařice, 2. Žeranovice, 3. Pravčice, 4. Lutopecny, 5. Prusinovice, 6. Chvalčov, 7. Rymice, 8. Břest, 9. Bystřice, 10. Kostelec, 11. Roštění, 12. Němčice.

I. kolo 15. srpna: Bařice - Němčice, Žeranovice - Roštění, Pravčice - Kostelec, Lutopecny - Bystřice, Prusinovice - Břest, Chvalčov - Rymice.

IV. TŘÍDA SEVER: Vylosovaná čísla: 1. Slavkov, 2. Martinice, 3. Lechotice, 4. Hlinsko, 5. Holešov B, 6. MRlínek, 7. Míškovice, 8. Zahnašovice, 9. Loukov, 10. Všetuly B, 11. Tučapy.

IV. TŘÍDA JIH: Vylosovaná čísla: 1. Kvasice, 2. Kostelany, 3. Střílky, 4. Bezměrov, 5. Pačlavice, 6. Roštín, 7. Šelešovice, 8. D. Holešov, 9. Záříčí.

V příštím čísle vás seznámíme s kompletním rozlosováním soutěží v rámci okresu.

Jar. Rýpal

( zdroj: KROMĚŘÍŽSKÁ Jiskra ročník XXII/číslo 31 )