Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » SEZONA 1966-1967 » MUŽI

Rymický Sokol po výroční členské schůzi

publikováno 03.11.1966 (aktualizováno 26.01.2019)

Výroční zpráva oddílu kopané Sokola Rymice hovořila o dobrých akcích: byly dobudovány kabiny v hodnotě téměř 70.000 Kčs a většinu prací vykonali zdarma členové oddílu kopané. Je zajímavé, že mezi nejiniciativnější patřili ti, kteří stáli u zrodu kopané v Rymicích, jako Jenda a Jarda Doleželovi, J. Daněk, J. Železný, J. Marek, Vl. Přívara a J. Vaculík.

Hlavní zdroj příjmů měl oddíl kopané ze sběru odpadových surovin. Tak si hráči vydělali především na zaplacení autobusu k mistrovským utkáním. Zlepšilo se také placení příspěvků, což je důležitý pramen příjmů.

Tyto dobré výsledky měly vliv i na zvýšený zájem o kopanou mezi mládeží v Rymicích. Vždyť mužstvo dospělých je jen o 2 body za vedoucím oddílem III. třídy, Sokolem Zlobice.

V besedě, která se po schůzi rozproudila živěji než diskuze, se ukázaly problémy při obsazování mistrovských utkání rozhodčími, kteří jezdí z jiných okresů. Vyskytl se názor, zda by jízdné těmto rozhodčím nemohl hradit OV ČSTV a oddíly by rozhodčím vyplácely jen odměny. Vždyť by se tím odstranily i různé machinace, jako "jízda stopem" nebo "svezení se se soupeřem". OV ČSTV by rozhodčímu uhradil tolik, kolik předloží jízdného. Tak by přece jednotám uvolnili nákup potřebných rekvizit pro žáky a dorostence.

I o úhradě nákladů spojených s jízdou autobusem k utkáním byla řeč. Také tu byly názory, aby byla oddílům v okresním přeboru poskytnuta sleva, vždyť v okrese Kroměříž je jen jedna III. třída a částky, které musí vesnické jednoty platit za dopravu, jsou opravdu vysoké.

Závěr celé debaty ukázal, že sport na vesnicích zůstane stále tím pravým amatérským sportem. A to byl ten nejcennější poznatek.

Miroslav Horák

( zdroj: KROMĚŘÍŽSKÁ Jiskra ročník XVII./číslo 44 )

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kategorie: fotbal

Návštěv: 76965
Dnes: 0
Online: 1

Aktualita

Videogalerie
Článek je chráněn heslem. Přihlašte se ke svému účtu.

Kalendář akcí

« 09 / 2023 »
Po Út St Čt So Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery