Úvod » Naše týmy » MUŽI

Rozdíly mezi nejlepšími týmy na špici tabulky okresního přeboru jsou minimální

publikováno 12.12.2023 (aktualizováno 23.03.2024)

Region (lk) - Lubná navázala na podzim na loňské třetí místo. Za úspěchy je táhne opět kanonýr Ančinec, který vstřelil loni 29 branek a letos jich za polovinu soutěže nastřílel 20. Tým má našlápnuto do I. B třídy, která se v Lubné hrála naposledy v roce 2013. Výrazné zlepšení v porovnání s minulou sezonou zaznamenaly Žeranovice, které byly loni sedmé. Na druhé příčce v konečné tabulce skončily naposledy před deseti lety. Překvapením je také třetí místo Rymic. Klub v předchozích dvou letech v okresním přeboru obsadil vždy 12. místo. Vítěz loňské sezony Němčice jsou po podzimu čtvrté.

3. RYMICE

13   9   1   3   46:21   28

MAREK ORAL, TRENÉR RYMIC: „Podzim hodnotíme vesměs pozitivně. Samozřejmě některé poslední výsledky dojem trošičku kazí, ale celkově jsme spokojení. Držíme se na dostřel čela tabulky a výkony na podzim byly slušné. Máme velmi mladé mužstvo, z čehož  pramení občasná nerozvážnost a nezkušenost. Několik prvních zápasů jsme se hledali a zvykali si na fotbal, kterým se chceme prezentovat, ale po několika zápasech už se výkony stabilizovaly. Jsem rád kolik mladých kluků se u nás adaptovalo a zvykají si na mužský fotbal. Tento přechod z mládeže k dospělým není nikdy snadný, ale musím říct, že našim mladým hráčům se to daří velice dobře. Podařilo se nám stabilizovat kádr a v žádném zápase jsme tak neměli větší problém poskládat kvalitní jedenáctku včetně silné lavičky náhradníků s výjimkou posledního zápasu s Kvasicemi. Nyní máme před sebou spoustu času vypilovat naše nedostatky a přesně to bude naším hlavním cílem. I když jsme odehráli kvalitní podzim, tak práce to nebyla lehká a kluci museli odvést spoustu práce, aby to na hřišti vypadalo. Poctivě trénovali a to se jim vyplatilo. Jsem rád, že se u nás daří trénovat pravidelně dvakrát týdně, což v těchto podmínkách nebývá samozřejmostí. Nicméně chceme tuto stránku nadále posouvat, zapracovávat další mladé hráče z naší mládeže a budovat nadále pevné základy a kořeny našeho klubu. Dále se budeme snažit využít prostor pro zlepšení herní stránky, kde si troufnu říct, že se nyní nacházíme tak na 30 % toho, co jsme schopní na hřišti předvádět, ale neměli jsme tolik času před sezonou se sehrát a v sezoně už jsme často i obětovali hru výsledku, takže tolik prostoru jsme vlastně neměli. Nyní před sebou máme spoustu času a tak se budeme snažit naši hru zase posunout o stupínek výše.“

Nastoupili: Marek Měrka (13 utkání/19 branek), Jaromír Hejkerlík (13/4), Jiří Ševčík (13/1), Tomáš Marek (13/0), Dominik Paták (12/8), Jakub Blažek (12/7), Radim Matuška (11/1), Radek Doležel (11/0), David Mlčák (11/0), Marek Bačík (10/0), Dominik Ševčík (9/1), Miroslav Krejčí (9/0), Tomáš Petrskovský (9/0), Čeněk Čada (8/4), Roman Machovský (8/0), Pavel Plhal (5/0), Jan Zapletal (4/1), David Dubický (4/0), Ondřej Sklenář (4/0), Dominik Marek (3/0), Martin Servus (1/0).

( zdroj: Týdeník Kroměřížska ročník 22/číslo 50 )