Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » SEZONA 1975-1976 » MUŽI

Nejslušnější fotbalové oddíly okresu

publikováno 08.01.1976 (aktualizováno 22.06.2020)

Politickovýchovná komise výboru fotbalového svazu OV ČSTV v Kroměříži vydala konečné tabulky podzimního kola v okresních soutěžích kopané. V okresním přeboru je v čele zcela zaslouženě opět S. Prasklice, který se však o vedení dělí překvapivě se S. Rataje, oba mají plný počet 300 kladných bodů, o 3. až 5. místo se dělí Sp. Hulín, S. Roštění a S. Rusava s 297 body, na dalších místech S. Bařice, S. Zlobice, S. Rajnochovice, S. Lubná, S. Chvalčov, S. Prusinovice, poslední S. Rymice se 193 body.

   Ve III. třídě mají nejslušnější fotbalisty v S. Kostelany s plným ziskem 300 kladných bodů, o 2. až 4. místo se dělí S. Mrlínek, Tatran Bystřice p. H. a Sj. Šelešovice s 294 body, následují S. Těšnovice, S. Zahnašovice, TJ Moravan Němčice A, S. Žeranovice, Rozkvět Počenice, S. Kvasice, S. Pravčice a poslední S. Břest má zarážejícíc mínusových 324 bodů.

   Ve IV. třídě sever je na tom nejlépe S. Slavkov p. H. s plným počtem 300 bodů, o 2. - 3. místo se dělí S. Loukov a S. Martinice s 297 body, na dalších místec S. Vítonice, S. Ludslavice, Sj. Všetuly B, S. Hlinsko p. H., Moravan Kostelec, S. Komárno a S. Míškovice.

   Ve IV. třídě jih má pět oddílů plný počet 300 kladných bodů v pořadí S. Litenčice, S. Pačlavice, nováček soutěže Sp. Hulín B, S. Záříčí a S. Žalkovice, na dalším místě S. Troubky, který získal 294 b., hodně se zlepšil S. Bezměrov, který má 291 bodů, S. Střílky 258 a RH Kroměříž 244 b.

   Soutěž slušnosti v rámci okresu má dlouholetou tradici. Spolu s touto soutěží úzce souvisí soutěž o titul Vzorný oddíl či kolektiv mládeže, kde je dosahováno dobrých výsledků. Do soutěže je zapojeno 17 oddílů a 1 kolektiv mládeže, z toho 14 oddílům byl titul ,,Vzorný oddíl III. stupně" udělen.

   Soutěžení o titul vzorný se ukazuje jako nejvýznamnější forma politickovýchovné práce. V této soutěži lze dobře spojovat hlediska a úkoly odborně technické a ideově výchovné stránky telovýchovného procesu s dalšími formami politickovýchovné práce. Tyto rysy socialistického soutěžení budeme dále prohlubovat. V soutěži však máme v okrese oddíly, které vykazují zhoršenou politickovýchovnou práci, o čemž svědčí především špatné umístění v soutěži slušnosti, nebo mají dokonce vyloučené hráče. A tak oddílům, které buď získaly titul Vzorný oddíl, nebo o něj soutěží, bude pozastavena obhajoba do doby, kdy dojde ke zlepšení, bez vyloučeného hráče. Jde o oddíly S. Rymice, který měl dokonce pět vyloučených hráčů, Rozkvět Počenice jednoho, Sokol Pravčice rovněž jednoho, S. Prusinovice dva a S. Mrlínek dva dorostence. Tyto oddíly by se měly zamyslet nad svou politickovýchovnou prací. Při probíhajících výročních členských schůzích oddílů kopané, či tělovýchovných jednot k tomu bude vhodná příležitost.

Jaroslav Rýpal

předseda PVK VFS OV ČSTV

Kroměříž

( zdroj: KROMĚŘÍŽSKÁ Jiskra ročník XXVII/číslo 1 )

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kategorie: fotbal

Návštěv: 77724
Dnes: 0
Online: 1

Aktualita

Videogalerie
Článek je chráněn heslem. Přihlašte se ke svému účtu.

Kalendář akcí

« 02 / 2024 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery