Úvod » SEZONA 1974-1975 » MUŽI

FOTBALISTÉ ZAHAJUJÍ 18. SRPNA 1974

publikováno 01.08.1974 (aktualizováno 31.03.2020)

V neděli 28. července 1974 se uskutečnilo v hotelu Centrál v Kroměříži plenární zasedání okresního fotbalového svazu Kroměříž, kterého se zúčastnilo přes 60 zástupců oddílů kopané okresu a členové OFS. Úvodní referát přednesl předseda OFS Frant. Děcký, který na základě jednotlivých zpráv komisí při svazu provedl zhodnocení soutěží v rámci okresu za závodní období 1973-74.

Letošní rok je pro 45 oddílů kopané okresu vynikajícím impulsem k podstatně vyššímu úsilí na úseku budovatelském a politickovýchovném. Celá řada oddílů je zapojena do soutěže TJ na počest 30. výročí SNP a 30. výročí osvobození naší vlasti Sovětskou armádou. Na úsecích budovatelské a politickovýchovné práce si vedou dobře i oddíly RH Holešov, Sokol Rusava, Tecnoplast Chropyně, S. Roštění, T. Bystřice p. Hostýnem, S. Troubky a další. I nadále je rozvíjena soutěž slušnosti. Do soutěže o titul Vzorný oddíl je zapojeno 20 oddílů, z toho titul Vzorný oddíl III. stupně získalo 14 oddílů. Z poslední doby to byly oddíly S. Rusava T. Chropyně. T. Koryčany přihlásil družstvo žáků do soutěže o titul Vzorný kolektiv mládeže. PVK i nadále věnuje této soutěži mimořádnou pozornost. Jde nám o ideovou kvalitu, o to, aby se soutěž stala nástrojem v plnění celospolečenských úkolů. Bude využívat všech aktivů, školení trenérů, rozhodčích a funkcionářů ke zvýšení politickovýchovné práce mezi hráči, funkcionáři i diváky, s cílem zamezit všem negativním jevům, vyskytujících se na našic hřištích.

Zvláštní pozornost bude věnována rozšíření počtu trenérů a rozhodčích. V trenérské činnosti se situace podstatně zlepšila díky dobré práci okresní trenérské rady, která letos vyškolila dalších 26 absolventů, trenérů IV. třídy. Celkem tedy máme v okrese 81 trenérů (I. třídy 1, II. třídy 4, III. třídy 19 a IV. třídy 57). Na druhé straně se nám nedaří získat uchazeče pro zvýšení počtu rozhodčích. Dosavadních 43 rozhodčích je málo. Neděli co neděli budou zajišťovat hladký průběh a regulérnost utkání dospělých a dorostu. Čeká je kus těžké a odpovědné práce, kterou by jim měli usnadnit, že i oni jsou součástí této kolektivní a oblébené hry.

V průběhu jednání představitelé OFS Kroměříž předali vítězům okresních soutěží dospělých a mládeže přebornické diplomy, stejně jako diplomy vítězům dospělých v soutěži slušnosti. Pak bylo po diskusních příspěvcíc přikročeno k rozlosování nového ročníku mistrovských soutěží kopané v rámci okresu na sezónu 1974-1975. Bude hrát 45 družstev dospělých. Soutěže budou zahájeny v neděli 18. srpna 1974. Zástupci oddílů si vylosovali tato čísla:

Okresní přebor

1. S. Bařice, 2. S. Rataje, 3. S. Roštění (nováček soutěže), 4. S. Břest, 5. S. Rusava, 6. S. Lubná, 7. S. Prusinovice, 8. Sp. Hulín, 9. S. Rymice, 10. S. Prasklice, 11. S. Rajnochovice, 12. S. Dřínov

III. třída

1.  R. Počenice, 2. S. Cvalčov, 3. S. Němčice, 4. S. Kostelany, 5. T. Bystřice p. H. "B", 6. Kvasice, 7. S. Mrlínek, 8. S. Pravčice, 9. S. Loukov, 10. S. Zlobice, 11. S. Žeranovice, 12. S. Lechotice

IV. třída sever

1. S. Hlinsko p. H., 2. S. Slavkov p. H., 3. S. Míškovice, 4. S. Zahnašovice, 5. S. Tučapy, 6. S. Martinice, 7. S. Kostelec u Holešova, 8. S. Ludslavice, 9. S. Vítonice (nováček soutěže), 10. S. Komárno

IV. třída jih

1. S. Žalkovice, 2. Slavoj Šelešovice, 3. S. Střílky, 4. S. Pačlavice, 5. S. Litenčice, 6. S. Těšnovice, 7. S. Bezměrov, 8. S. Záříčí, 9. S. Roštín, 10. S. Troubky a 11. dostal S. Lutopecny, i když se zástupce oddílu losování nezúčastnil, ani nepodal přihlášku. O jeho osudu se rozhodne začátkem srpna.

V dnešním čísle KJ přinášíme kompletní rozlosování podzimního kola okresního přeboru a III. Třídy, v dalším čísle to bude rozlosování obou IV. tříd.

-JR-

( zdroj: KROMĚŘÍŽSKÁ Jiskra ročník XXV/číslo ? )