Úvod » SEZONA 1973-1974 » MUŽI

Zachrání se Sokol Rymice?

publikováno 11.04.1974 (aktualizováno 01.03.2020)

Na tuto otázku dá odpověď nastávající jarní kolo okresního přeboru. Nejprve si však připomeneme, že útočníci Rymic vsítili za 11 mistrovských utkání celkem jedinou branku, že jich 20 obdrželi, že mají 4 body a jsou na předposledním místě tabulky. Na podzim odešli čtyři hráči na vojnu a Rymicím zůstalo jen osm hráčů.

Tato situace nedala výboru Sokola klidně spát. Scházeli se, jednali a hledali řešení. Našli vydatnou, ale především neobvykle ochotnou pomoc v oddíle kopané RH Holešov. Výbor RH Holešov uvolnil Rymicím několik vojáků základní služby, které nemá ve svém výběru. Všichni vojáci do kolektivu v Rymicích velmi dobře zapadli. Velkou pomocí je i důstojník Vlašič, který má nad vojáky patronát.

Před zahájením mistráků sehrálo mužstvo Sokola Rymice osm přátelských střetnutí. Pět vyhrálo a tři prohrálo. Za nejcennější považujeme vítězství ve Všetulích nad mužstvem I. B třídy 2:1 a účast v semifinále Českého poháru, když Rymice vyřadily Prusinovice i Rataje.

Mezi hráči se vytvořil velmi dobrý kolektiv, který je rozhodnut udržet účast v okresním přeboru i pro příští sezónu. Výbor se snaží zase vytvořit dobré podmínky, a tak se mají diváci v Rymicích na co těšit.

Mir. Horák

( zdroj: KROMĚŘÍŽSKÁ Jiskra ročník XXV/číslo ? )