Úvod » SEZONA 1973-1974 » MUŽI

OKRESNÍ SOUTĚŽE KOPANÉ ZAHAJUJÍ 12. SRPNA

publikováno 26.07.1973 (aktualizováno 29.02.2020)

V neděli 22. července se uskutečnilo v restauraci Slovan v Kroměříži plenární zasedání Okresního fotbalového svazu Kroměříž, kterého se zúčastnilo kolem 60 zástupců oddílů kopané. Předseda OV ČTO Frant. Talla přednesl úvodní slovo, a pak předseda OFS Frant. Děcký, na základě jednotlivých zpráv komisí při svazu provedl zhodnocení soutěží v rámci okresu v závodním období 1972 až 1973.

Do soutěží bylo zapojeno 145 družstev z 54 oddílů, z toho 55 mužstev mužů, v dorosteneckých soutěžích startovalo 36 družstev a 54 v žákovských soutěžích. Rozhodčích je evidováno 36, z toho 25 pro okres a 11 rozhoduje v kraji. Trenérská základna se zvýšila na 53 trenérů, z toho máme 1 trenéra I. třídy, 4 II. třídy, 15 III. třídy a 33 trenérů IV. třídy, kteří byli proškoleni začátkem letošního roku v Bystřici pod H. K 30. 6. je registrováno celkem 2461 hráčů, z toho 970 dorostenců, 877 žáků a 614 mužů. Disciplinární komise řešila 94 disciplinárních trestů, z toho 45 na podzim a 49 na jaře. Byly založeny oddíly v Litenčicích, Žalkovicích, Komárně a v poslední době v Troubkách a v Těšnovicích.

Podstatného zlepšení bylo dosaženo na úseku politickovýchovném, o čemž svědčí závazky oddílů na počest 25. výročí Vítězného února a sjednocení československé tělovýchovy, iniciativa vzorných kolektivů, kterých v kopané máme 20 (z toho 11 byl udělen titul Vzorný kolektiv III. stupně). Pravidelně se vyhodnocuje soutěž slušnosti jak v okresním přeboru a III. třídě, tak i v obou IV. třídách. V soutěži Straně na počest - tělovýchově ku prospěchu řada fotbalových oddílů vybudovala hřiště, šatny a jiná zařízení (v Prusinovicích, v Mrlínku, Rajnochovicích, Rusavě, Střílkách, Zdounkách). I v dopisovatelské činnosti bylo dosaženo podstatného zlepšení. Velkou zásluhu zde mají okresní noviny Kroměřížská jiskra s poměrně rozsáhlým počtem dopisovatelů, kteří jsou vesměs členové soutěžících kolektivů, nebo členové politickovýchovných komisí v oddíle. Tisk se stává dobrým pomocníkem pro dosahování pozitivních výledků. O publicitu se nejvíce starají nestárnoucí T. Chvátík z Bystřice pod Host., Z. Kratochvíl z Chropyně, J. Pěnčík z Počenic, F. Horák z Rymic, S. Kopásek z Holešova, J. Šprňa ze Střílek, Charuza z Rusavy, V. Vidimský z Kroměříže, J. Zeman z Lubné a předseda PVK OFS J. Rýpal. Pochopení a iniciativa oddílů přispěly k tomu, že za tuto činnost byla politickovýchovná komise OFS Kroměříž v období 1972-73 vyhodnocena na prvním místě v Jihomoravském kraji.

I přes tyto úspěchy na úseku politickovýchovném máme ještě rezervy v procesu samotné výchovy hráčů, zvláště pokud jde o jejich chování na hřišti. Stále se ještě setkáváme, i když v poslední době v menším měřítku, s nesportovním chováním, se záludnou hrou, s kritikou rozhodčích.

V průběhu jednání předseda OFS F. Děcký a předseda PVK OFS J. Rýpal předali vítězům okresních soutěží dospělých a mládeže přebornické diplomy a rovněž byly předány diplomy v soutěži slušnosti.

Po diskusi bylo přikročeno k rozlosování nového ročníku mistrovských soutěží kopané v okrese na období 1973-74. Bude v něm hrát celkem 45 mužstev dospělých. Soutěže budou zahájeny v neděli 12. srpna. Zástupci jednotlivých oddílů si vylosovali tato čísla:

Okresní přebor

1. S. Rataje, 2. R. Počenice, 3. S. Bařice, 4. S. Lubná, 5. S. Rymice, 6. S. Dřínov, 7. N. Zborovice, 8. S. Prusinovice, 9. S. Rusava, 10. S. Rajnochovice, 11. S. Břest, 12. S. Prasklice. Nováčky v OP jsou S. Břest a S. Prusinovice. V zahajovacím kole 12. srpna se utkají: S. Rataje-S. Prasklice, R. Počenice-S. Břest, S. Bařice-S. Rajnochovice, S. Lubná-S. Rusava, S. Rymice-S. Prusinovice, S. Dřínov-N. Zborovice.

III. třída

1. S. Žeranovice, 2. S. Kvasice, 3. S. Mrlínek, 4. S. Lechotice, 5. S. Němčice, 6. S. Pravčice, 7. Sj Šelešovice, 8. T. Bystřice p. H. B, 9. S. Chvalčov, 10. Sp. Hulín B, 11. S. Zlobice, 12. S. Roštění. Nováčky v této třídě jsou Sj Šelešovice a S. Lechotice. V zahajovacím kole se střetnou: S. Žeranovice-S. Roštění, S. Kvasice-S. Zlobice, S. Mrlínek-Sp. Hulín B, S. Lechotice-S. Chvalčov, S. Němčice-T. Bystřice p. H. B, S. Pravčice-Sj Šelešovice.

IV. třída sever

1. S. Zanašovice, 2. S. Tučapy, 3. S. Slavkov p. Host., 4. S. Martinice, 5. S. Hlinsko pod Host., 6. S. Komárno, 7. S. Míškovice, 8. S. Ludslavice, 9. S. Loukov, 10. S. Kostelec. V I. kole proti sobě nastoupí: S. Zahnašovice-S. Kostelec, S. Tučapy-S. Loukov, S. Slavkov p. Host.-S. Ludslavice, S. Martinice-S. Míškovice, S Hlinsko p. Host.-S. Komárno.

IV. třída jih

1. S. Kostelany, 2. S. Bezměrov, 3. S. Střílky, 4. S. Roštín, 5. S. Pačlavice, 6. S. Žalkovice, 7. S. LItenčice, 8. S. Záříčí, 9. nováček S. Těšnovice, 10. další nováček S. Troubky a 11. S. Lutopecny ( dosud nepodaly přihlášku).

V příštím čísle KJ vás seznámíme s kompletním rozlosováním soutěží v rámci okresu.

-JR-

( zdroj: KROMĚŘÍŽSKÁ Jiskra ročník XXIV/číslo 30 )